23.6.2022 - 18.30hod
degustace vinařství Hruška a degustační pětichodové MENU
666,-Kč


Ryzlink rýnský 2021, pozdní sběr, suché / Fresh collection)- Krásné odrůdové víno s vůní lipového květu, vyváženým cukrem a pikantní kyselinkou, která drží víno dlouho živé a podporuje odrůdovou svěžest.


Rulandské bílé 2021, pozdní sběr, suché / Fresh collection - Medová vůně rozkvetlé louky a lískooříškových plodů se prolíná do jemných tónů hrušek a jablečných křížal. Chuť středně plná s nádechem žlutého melounu s jemnou kyselinkou.


Hibernal 2021, pozdní sběr, polosuché / Fresh collection - Intenzivní vůně připomínající citrusové plody, ananas a červený rybíz. Plná ovocná chuť s tóny grapefruitu s příjemným zbytkem cukru a svěží kyselinkou vytváří jedinečné a nenapodobitelné víno.


Rulandské šedé 2021, pozdní sběr, polosuché / Classic collection - Světlejší zlatavá, jiskrná barva a vyšší viskozita naznačuje plnou vyzrálost hroznů. Aroma je středně intenzivní s dominantní vůní bylinného čaje, zralých meruněk a kompotovaných broskví. Harmonická chuť po lesním medu s jemnými tóny zralého manga.


Chardonnay 2020, pozdní sběr, polosuché / Velehrad 863 - Hrozny sklizeny v 1 700 m vzdáleném vinohradu od baziliky sv. Cyrila a Metoděje na Velehradě. Krásná lískooříšková vůně až s nádechem mléčného kokosu, což je známkou spontánního kvašení vína v novém XXL dubovém sudu a následné kupáže s druhou částí vína, vyrobeného řízeným kvašením.


Tramín červený & Ryzlink rýnský 2021, pozdní sběr, polosladké / Fresh collection - Světle žlutá barva a vyšší viskozita s dominantním Tramínem určuje směr a styl tohoto vína. Středně intenzivní kořenitá vůně, připomínající zralé hrušky, žlutá jablka a květy planých růží s jemným náznakem sladkého koření a bylinek.


Frankovka 2020, kabinetní, polosuché / Rose collection - Krátkou macerací červené odrůdy Frankovka bylo docíleno růžovo-oranžové barvy. Vůně charakteristicky kořenitá s jemnými ovocnými tóny. V ovocné chuti dominují jahody a třešně s příjemným zbytkem cukru.


Rulandské modré & Dornfelder 2020, jakostní, suché / Classic collection - Středně plné víno nabízí harmonické snoubení delikátního Rulandského modrého a tělnatého Dornfelderu s vyšším obsahem tříslovin. Ve vínu převládá jemné lesní ovoce s tóny jahod, višní a ostružin.


Dornfelder 2020, výběr z hroznů, suché / Top collection - Barva vína je tmavě granátová, hustá a sytá. Ve vůni najdeme višně v čokoládě, koření a jemnou kávu. V chuti je středně plné, svěží s jemnými tříslovinami. Zrálo ve starších dubových sudech.K vínům se bude podávat

K suchým bílým vínům budeme podávat: 

Salátek z baby špenátu, kukuřice, klíčků mungo, ředktviček a tuňáka s olivoným olejem a balsamickým octem, opečený toast.


K polosuchým bílým vínům budeme podávat: 

Kuřecí medailonek s omáčkou z banánové šalotky a parmazánovým chipsem a bagetkou.


K polosladkému bílému vínu budeme podávat: 

Špalíček z tresky obecné na přepuštěném másle s koprovo-citronovou omáčkou a bramborovými lupínky.


K červeným vínům budeme podávat: 

Pečené mleté biftěčky s grilovaným rajčetem, grilovanou červenou cibulí a grilovanou hlívou ústřičnou s bramborovými hranolkami.


K prémiovému červenému suchému vínu budeme podávat: 

Filírovaný flank steak z jihoamerického hovězího masa s omáčkou s cibule, chilli faden, bramborovou placičkou.