Vinný list

"Kdo víno má a nepije,. kdo hrozny má a nejí je,. kdo ženu má a nelíbá,. kdo zábavě se vyhýbá,. na toho vemte bič a hůl,. to není člověk, to je vůl." Jan Werich

Bílá vína

JP Bílé 2018 0,75l

Quinta da Bachalhoa vyrobila JP Bílé poprvé v roce 1993. Hlavní inspirací bylo 800km pláží a pobřeží se studeným živým mořem slunného Portugalska, kde se chytají nejlepší ryby v Evropě. Jde o lehké, čerstvé a ultra moderní bílé víno, ve kterém vznikly přirozeně květinové a ovocné vůně.

2018 byl hodně suchý rok a ovoce zrálo příliš brzy. Víno bylo zvlášť zpracované (jemné lisovaní a fermentace při nízkých teplotách zacílených na konzervaci primárního aroma vína), hrozny Fernão Pires se sbíraly ve třetím týdnu měsíce srpna a Moscatel na konci září: první druh odpovídá za čerstvé květinové vlastnosti a druhý za strukturu a za vůni žlutého ovoce.

229Kč 

Monte Velho Bílé 2017  0,75l

Monte Velho Bílé se zrodilo z konceptu "víno pro všechny příležitosti". S rozváženým profilem, reprezentuje ty nejlepší aroma a chuti z hroznů z Alentejo. Po studeném a deštivém podzimu a zimě, následovalo teplé jaro a teplý začátek léta. Srpen a Září byli studenější než v roce 2016 a proto hrozny zrály dřív a vyvíjely větší podíl cukru. Výsledkem toho byla hodně hutná bílá vína, s nuancemi zralého ovoce. 359Kč

Červená vína

JP Červené 2018 0,75l

JP Červené se poprvé vyrobilo v roce 1993. Po třech letech, Bacalhoa Vinhos de Portugal dostal titul "Nejlepší firma roku" (od vyhlášeného Praktické Průvodce Portugalských Vín) za tento geniální nápad a perfektní přiklad dobré relace cena-kvalita. Průvodce nazval práci na JP Červené jako "zázrak, který vrátil víno zpátky lidem, bez zrušení kvality a tímto zabránil směrování vína jen pro elity, což by brzo ty vína pohřbilo".

2018 byl hodně suchý rok a ovoce zrálo příliš brzy. Hrozny Syrah (40%) pochází z jedinečné pískové vinice z Palmely, v Península de Setúbal, u moře. Ostatních 60%, hrozny Castelão a Aragonez, pochází taky z regionu Palmela a rostly v částečně pískové půdě. Tradiční vinifikace, krátká macerace a fermentace při kontrolovaných teplotách udržovaly výrazné ovocné aroma vína. Výsledkem je hodně moderní příjemné víno, s červenou lesklou barvou, které se má pít mladé a může se servírovat chladnější než obvykle u červených vín

229Kč 

Monte Velho Červené 2017 0,75l

V roce 1992, Monte Velho Červené se zrodilo z konceptu "gastronomické a autentické víno". Tak dobře reprezentuje aroma a chuti regionu Reguengos de Monsaraz (v Alenteju), že v Herdade do Esporão, mu říkají "Alentejo ve sklenici". Vinice rostou v granitové-jílovité půdě, s pomocí ekologické techniky, a jsou cca 16 let staré.

Po studeném a deštivém podzimu a zimě, následovalo teplé jaro a teplý začátek léta. Srpen a Září byli studenější než v roce 2016 a proto hrozny zrály dřív a vyvíjely větší podíl cukru. Výsledkem toho byla bohatá a koncentrovaná červená vína. Monte Velho Červené získal ještě pevnou intenzitu, rovnováhu a čistou rubínovou barvu

359Kč

Vila Real Douro Reserva 2014  0,75l

DOC Douro, nejstarší regulovaná vinařská oblast na světě od roku 1756 (a také první vinařská oblast v seznamu Světového Dědictví UNESCO, v roce 2001), je unikátní krajina v severním Portugalsku, kde se najdou stopy vinic přes 2000 let starých. Staré vinice, které jsou součástí Adega Vila Real se tvořily v kaskádách a pouze z místní odrůdy, kde se dodnes používají tradiční metody pěstovaní, sklízení a výroby vín.

259Kč 

Guarda Rios Signature 2017  0,75l

Guarda Rios se narodilo v 2006 a jako ptáci tohle víno migrovalo v roce 2012 do Arraiolos k řece, kde se plně vyvíjelo. Vinifikace při nízkých teplotách a odpočívání v dřevených sudech pomáhalo Guarda Rios Signature uchovat všechny vůně a silné chuti z regionu, v tmavě hluboké barvě. Použité mezinárodní odrůdy obohacovaly s eleganci a harmonii, s vůní květin a skořice. 

469Kč 

Bílá vína 

Habánské sklepy / oblast Morava

jakostní

Chardonnay (suché) 0,75l

Barva je jiskrně zelenožlutá až nazlátlá. Ve vůni vystupuje jemný ovocný charakter od citrusových plodů, žlutý meloun přes květ akátu až po vůni připomínající žlutý kořenitý ananas. V chuti se opěvuje stejný výraz jako ve vůni a může být v závěru doplněn chutí lískového oříšku či oplatků. Vína jsou příjemná a pitelná.

Doporučujeme podávat hlavně k plodům moře a hustším polévkám 

229Kč 

Rulandské bílé (suché) 0,75l

Jde o docela vzácnou odrůdu ve světě známou jako Pinot blanc, která se u nás pěstuje na 5% vinic. Pochází z burgundských odrůd. Víno je elegantní plné, s extraktivními látkami. Láká také jemnou květinovou vůní. V chuti někdy připomíná zralé letní hrušky a lísková jádra. Ležením získává zvláštní vůni i chuť chlebové kůrky. Udává se, že ji k nám přivezl Karel IV. z Francie. Zráním nabývá na kvalitě.

Doporučujeme podávat k hutnější úpravě hovězího i vepřového masa. Taktéž se velmi dobře hodí k divočině, zejména bažantovi. Ze sýrů pak k měkkým s bílou plísní. 

229Kč 

Ryzlink rýnský (suché) 0,75l

Víno světle žlutozelené barvy, která se ležením mění na zlatavou. Vyniká delikátní, květinově kořenitou vůní připomínající často sušenou meruňku, broskev, angrešt a velmi často zejména s bzenecka lipový květ. Vína jsou mile řízná díky delikátní a chutné kyselince. Chuť je zaplňující a charakter úzce souvisí s výrazem vůně. Odrůda má vysokou schopnost dlouhodobé uchovatelnosti díky fenoménu rostoucího těla vína.

Doporučujeme podávat k předkrmům, drůbežímu a telecímu masu. Víno je vhodné i k příjemnému posezení u zákusku.229Kč 

Vinařství Modrý sklep / oblast Morava                    

jakostní

Rulandské šedé 2017 (polosuché) 0,75l

Má vyzrálou meduňkovo-medovou vůni, je tělnaté, plné s výraznou perzistencí a vyšší zbytkový cukr

jen umocňuje plnost výrazného vína.

229Kč 

Sauvignon 2016 (suché) 0,75l

Ve vůni připomíná hluchavku a černý bez, vyšší kyselinky dávají vínu "drive" , ale dochuť je lehce medová. 

229Kč 

Chardonnay 2017 (polosuché) 0,75l

Ve vůni nacházíte příjemnou ovocitou vůni, akát, vyváženou chuť vyšších kyselin a cukrů, které podporují ovocnost vína, plnost a výraznou svěžest v závěru.

229Kč 

Tramín 2017 (polosladké) 0,75l

Má vyzrálou meduňkovo-medovou vůni, je tělnaté, plné s výraznou perzistencí a vyšší zbytkový cukr

jen umocňuje plnost výrazného vína.229Kč 

Vinařství Modrý sklep / oblast Morava

pozdní zběr

Rulandské bílé 2014 (polosuché) 0,75l

Pinoty jsou typické svojí širokostí. Tento je díky vyzrálosti květinově aromatický, možná až chlebově kořenitý a tyto tóny naplňují i chuť, která je díky přítomným kyselinkám spíše svěží, ale ne tvrdá.

369Kč 

Sauvignon 2014 (polosuché) 0,75l

Plné, vydatné víno s lehkým zbytkovým cukrem ukazuje přezrálost domácího ovoce - broskví, angreštu, doplňuje vyzrálé kiwi, kopřiva a zlehka ananas. Jedná se víno z velmi dobrého ročníku.

415Kč 

Tramín 2014 (polosuché) 0,75l

369 Kč

Sauvignon 2015 (polosladké)  0,75

369 Kč

Sauvignon 2016(suché) 0,75l

415 Kč

Hibernal 2016 (suché) 0,75l415 Kč

Vinařství Modrý sklep / oblast Morava

výběr z hroznů

Tramín 2016 (polosladké) 0,75l

Toto je lehčí typ Tramínu, s ne omamnou vůní, ale spíše s příjemnou až jasmínovou vůní, lehčí a svěžejší chutí. Tramíny bývají obvykle těžké a robustní. Toto je přesný opak. Víno pro každou příležitost 

369Kč 

Rulandské šedé 2016 (polosuché) 0,75l

Je výrazně svěžím vínem, kde vůně i chuť provází hruškové a medové tóny. Tento ročník dal vínům vyšší kyselinky, Které víno "podrží" delší čas. 415Kč 

Vinařství Pavlov / Velkopavlovická oblast

výběr z hroznů

Pálava 2015 (polosuché) 0,75l

Světle žlutá barva, typicky odrůdová, jemně kořenitá vůně s tóny přezrálého exotického ovoce, medu a hroznů, velmi pěkná, šťavnatě sladká a kořenitá chuť.

Doporučujeme k dezertům, ovocným salátům či k sýrům s ušlechtilou modrou plísní. 479Kč 

Vinařství Pavlov / Velkopavlovická oblast

pozdní sběr

Chardonnay 2015 (polosuché) 0,75l

Barva vína je světle zlatožlutá. Vůně je velmi intenzivní, svěží, připomínající citrusy a grepy. Bohaty chuťový vjem je extraktivní, odrůdově čistý. Příjemná pikantní kyselinka společně s vyšším zbytkovým cukrem dělá víno svěží a pitelné.

Doporučujeme k pečený mořským a sladkovodním rybám, korýšům, měkkýšům, těžším úpravám kuřecího a telecího masa a těstovinám. Vhodné k měkkým sýrům s mytou kůrou.


449Kč 

Vinařství Pavlov / Velkopavlovická oblast

pozdní sběr

Rulandské šedé 2015 (polosuché) 0,75l

Světle žlutá barva, typicky odrůdová vůně, s chlebnatými a ovocnými tóny, velmi pěkná chuť, šťavnatá, harmonická.

Doporučujeme k zaječí paštice, grilovaným rybám, smetanovým ragout.449Kč 

Habánské sklepy / oblast Morava

pozdní sběr

Rulandské šedé 2015 (polosuché) 0,75l

Vyšší, žlutá barva se zelenkavými odlesky, bohaté aroma připomínající ananas, medový meloun, sušené plody či sladké koření.

Chuť je ovocitá, svěží, středně plná se šťavnatým závěrem. Doporučujeme podávat k pečené drůbeži, mořským plodům či smetanovým omáčkám.

395Kč 

Tramín červený 2015 (polosuché) 0,75l

Víno zlatavé barvy, jemně kořenitá, květinová vůně v pozadí s ovocnými tóny, chuť je typicky kořenitá, šťavnatá a poměrně dlouhá.

Doporučujeme podávat k pikantním úpravám drůbežího masa, asijské kuchyni či k nepříliš sladkým dezertům. 

418Kč 

Moselská vína

Vinařství Heinrich Basten

Kerner 2015(sladké) 0,75l

Kerner je víno, které bylo vyšlechtěno v Německu zkřížením odrůd Trolínské a Ryzlink Rýnský. Je to čtvrté nejpěstovanější víno v Německu v oblasti Mosel cca 399ha.Víno dozrává středně až pozdně od konce září až do poloviny října a lze ho označit jako víno s přívlastkem. Víno má typickou zelenožlutou barvu až slámově žlutou barvu a plné tělo. Je velmi svěží a aromatické a vůně je velmi koncentrovaná a plná. Chuť je velmi elegantní řízná, plná zároveň se svěží kyselinkou a harmonickým obsahem zbytkového cukru. Má květinovo-ovocitý charakter a jemně nahořklý závěr. Ve vůni můžete hledat muškát, rybíz, tmavý med, máslové tony a na závěr kořenitost. Víno se výborně hodí k různým předkrmům, včetně plodů moře, ke grilovanému masu, k rybám , i uzeným, ke chřestu . Náš sladký výběr se hodí i k dezertům.

376Kč 

Riesling Classic 2015 (polosuché) 0,75l

Polosuché svěží aroma po broskvích a citrusových plodech. Zbytkový hroznový cukr je na hranici mezi suchým a polosuchým vínem. Vhodné k rybám nebo k přírodní úpravě drůbežího masa. Opravdu klasický Riesling.

Vyrobeno z hroznů o cukernatosti odpovídající pozdnímu sběru až výběru z hroznů.

Veškerá bílá moselská vína, mají vždy více cukru a to i v suchých klasifikacích. Zároveň obsahují i více kyselinek. Díky břidličnému podloží jsou obdařena výraznou chutí minerality, která jim dodává až vzácné skoro slané příchutě. Vždy však cítíte intenzivní ovocné tóny meruněk a dalšího ovoce. Většinou mají nižší obsah alkoholu a ovocem provoněnou šťavnatou kyselinku. Díky tomu působí velmi svěže a proto se dobře popíjejí. Cítíte je ještě dlouho po polknutí.

419Kč 

Červená vína

Habánské sklepy / oblast Morava

jakostní

Zweigeltrebe 2015 (suché) 0,75l

Jde o víno rakouského původu a bylo vyšlechtěno v křížení Svatovavřineckého a Frankovky. Vyšlechtil jej ředitel vinařské školy v Klosterneuburgu Dr. Fritz Zweigelt v roce 1922.

Vína mají tmavě granátovou barvu s jemným fialovým zábleskem a ovocně kořenitou vůní ve které lze nalézt různé bobulové ovoce včetně višní. Vína mají harmonickou plnost s hladkými tříslovinami. Jsou velmi jemné, odrůdově typické a příjemně pitelné.

Doporučujeme podávat k jemně kořeněným masům, k bažantovi, koroptvi, biftekům, těstovinám a jemným tvrdým sýrům.

215Kč 

Modrý portugal 2015 (suché) 0,75l

Jedná se o tradiční, starou odrůdu révy vinné, jejíž původ není doposud zcela jasný. Modrý Portugal je v posledních letech velmi oblíbenou odrůdou. Barva bývá jemně rubínová. Vůně se pohybuje mezi jemnými květinovými tóny a ovocnými tóny připomínající třešně či višně a peckoviny. V chuti je lehčí s menším obsahem tříslovin a příjemnou, ovocnou dochutí.

215Kč 

Rulandské modré 2015 (suché) 0,75l

Jiskrná rubínová barva, elegantní aroma lesního ovoce a koření. Chuť je měkká, středně plná připomínající ovocné džemy, koření či sladké dřevo s delším závěrem. Doporučujeme podávat k jehněčímu či skopovému masu a k delikátním úpravám hovězího masa215Kč 

Habánské sklepy / oblast Morava

pozdní sběr

Cabernet sauvignon 2015 (suché) 0,75l

Vyšší, granátová barva s pěknou viskozitou, bohaté aroma lesního ovoce, černorybízového džemu s jemně kořenitým pozadím. Chuť je plnější, bohatší, připomínající černý rybíz a koření, delší dochuť. Doporučujeme ke steakům, ke "šťavnatým" úpravám hovězího masa či k sýrům s ušlechtilou bílou plísní.

419Kč 

Rulandské Modré 2015(suché)


419 Kč